• Kurzy

        • Ponuka kurzov cez projekt Erazmus+ v školskom roku 2023/2024 a Kritéria pre výber účastníkov 

          Kurzy:

                        

          1.Integrating ICT and new technologies into teaching and education.

          Cieľom tohto kurzu je poskytnúť učiteľom a pedagogickým pracovníkom pohľad najnovšie osvedčené postupy a konkrétne spôsoby využitia širokej škály nástrojov IKT, apps, programov na posilnenie a podporu vzdelávania, čo im umožní zlepšiť ich zručnosti v oblasti IKT praktickým a konkrétnym spôsobom.

            

          2. Non-formal education

          Cieľom tohto kurzu je previesť účastníkov možnosťami, ktoré ponúka vznikajúci trend začleňovania neformálnych pracovných metód do formálneho vzdelávania, a to nielen na zvýšenie motivácie, ale aj na uspokojenie zvýšených nárokov študentov, zvládnutie náročných študentov a študentov s ŠVVP.

           3. The Power of Game Based Learning and Gamification in education

          Kurzu predstavuje hru ako princíp a nástroj, ktorý dáva možnosť čeliť výzvam súčasného vzdelávania. Pomocou nej sa učiteľ priblíži k žiakom a metodoļógia založená na hre ich nanovo motivuje, zabáva a zapojí do vyučovacieho procesu. Ide o potreby tak žiakov s individuálnymi potrebami ako aj pre nadaných žiakov. Počas kurzu sa učitelia učia ako stimulovať kritické a kreatívne myslenie žiakov pomocou hry.

           

          4. Team building and team work in the classroom (Group management and team work in education)

          Tento kurz je zameraný na podporu učiteľov pri rozvíjaní prostredia spolupráce pre tímovú prácu v triede; podpora členstva a pocit spolupatričnosti ku skupine, podpora vzájomnej závislosti a spolupráce, nie nezávislosti a súťaživosti. Účastníci získajú nápady na definovanie úspechu ako výsledku vzájomnej závislosti a spolupráce, radšej ako nezávislosti a súťaživosti.

           

          5. Stress and conflict management

          Tento kurz umožňuje účastníkom zlepšiť ich schopnosť predchádzať a zvládať pracovný stres. Účastníci sa naučia identifikovať zdroje stresu, ako predchádzať stresovým situáciám, ako ich zvládať a ako podporovať žiakov pri zvládaní stresových situácií. Naučia sa techniky a zručnosti na zvládanie stresu v typických vzdelávacích situáciách.

            Očakávané výstupy účastníkov:

          Účastník:

          1. Spracuje svoje novozískané poznatky z kurzov do jemu zvolenej formy.

          2. Tieto nové poznatky zverejní na stránke školy.

          3. Podelí sa o nové poznatky v rámci školy aj mimo nej, s návodom ako ich začleniť do praxe v rámci svojej predmetovej komisie alebo metodického združenia, následne na pedagogickej porade po návrate z kurzu.

          4. Začlení nové poznatky do svojej praxe.

          5. Bude monitorovať ako sa nové poznatky šíria a používajú aj ďalšími kolegami( žiakmi, rodičmi, asistentmi) v praxi na škole.

          6. Pred koncom projektu ( november- 1. 1/4 rok nasledujúceho šk. roka 2023/2024) zhodnotia účastníci, vedúci predmetových komisií, pedagogická rada školy, špeciálny pedagóg prínos a výsledky novej praxe.

          7.Účastníkom bude organizáciou ELA udelený certifikát o absolvovaní kurzu a takisto Europass Certifikát mobility.

          8.Absolvované kurzy budú zahrnuté do hodnotiaceho portfólia pedagogických zamestnancov.

          Tieto kurzy budú všetkým účastníkom kurzov uznané ako forma aktualizačného vzdelávania.

           Kritériá výberu účastníkov:

          1. Nutná jazyková zdatnosť účastníkov, keďže všetky kurzy sú v ANJ.

          2.  Vybraní účastníci musia spolu zastupovať všetky vekové kategórie učiteľov  žiakov: 1. stupňa ZŠ, 2. stupňa ZŠ, učiteľov Gymnázia a učiteľov žiakov s integráciou.

          3. Účastníci musia spĺňať osobnostné a profesionálne kvality ( ochota spracovať a zdieľať výstupy z kurzov, podieľať sa na diseminácii projektu, predošlé aktivity a zásluhy)

          4. Po užšom výbere na základe predošlých krokov vedúci predmetových komisií spolu s vedením školy a školským koordinátorom projektu vyberú spomedzi uchádzačov 5 účastníkov pre 5 rôznych kurzov tak, že pre každý kurz vyberú účastníka, ktorý sa pracovnými skúsenosťami najlepšie hodí pre daný kurz podľa jeho obsahu.

          5.  Pracovné stretnutie s vybranými účastníkmi.

           

          Kritéria boli schválené pedagogickou radou dňa 4.9.2023.

           

          ZOZNAM schválených účastnikov vybraných kurzov:


          1.Integrating ICT and new technologies  into teaching and education.

             17.03.2024 - 23.03.2024

             Palermo, Taliansko

             Mgr. Jana Sukovská

          INFO z realizácie

          Nástroje IKT, ako sú aplikácie a webové platformy, sa stávajú pre učiteľov kľúčovými pri komunikácii a zdieľaní vedomostí so žiakmi a zároveň pre udržanie ich pozornosti na hodinách. V dňoch 17.03.2024 až 23.03.2024 prebehlo  v Palerme nové vydanie kurzu „Integrácia IKT a nových technológií do výučby a vzdelávania“, ktorého sa zúčastnili učitelia z celej Európy. Počas tohto kurzu sa účastníci naučili ako používať rozsiahlu oblasť digitálnych nástrojov. Kurz začal spoznávaním jednoduchých a všestranných aplikácií na vytváranie virtuálnych a kolaboratívnych tabúľ, ktorými sa dajú vytvárať zábavné a atraktívne multimediálne lekcie. Tieto aplikácie sú tiež užitočné pre triedne diskusie, brainstorming a skupinovú prácu. Účastníci sa naučili používať najjednoduchšie nástroje na vytváranie interaktívnych prezentácií, hier a aktivít ako sú virtuálne kvízy, krížovky,  plagátové koláže a mnoho ďalších. Dôležitou témou kurzu bola Umelá inteligencia vo vyučovacom prostredí - jej potenciál, výhody, ale aj nástrahy. Posledná časť kurzu bola venovaná tvorbe interaktívnych video lekcií na širokú škálu tém a na podporu kritického myslenia, tímovej práce, komunikačných zručností či odbornosti predmetu. Po tomto týždni odišli učitelia so širokými znalosťami z oblasti interaktívneho učenia a novou zbierkou nástrojov pripravených na použitie vo svojich triedach pre všetky druhy predmetov, ktoré zvýšia  predstavivosť, zaangažovanosť, pozornosť a motiváciu študentov.

          CERTIFIKÁT

          VÝSTUP - Sprievodca online nástrojmi vo vyučovaní

          2.Non-formal education

             21.4.-27.4.2024

             Palermo, Taliansko

             Mgr. Annamarie Jerigová, Dis. Art.

             

          3.The Power of Game Based Learning and Gamification in education

             21.4. - 27.4.2024

             Palermo, Taliansko 

             Mgr. Martina Bartková

             

          4.Team building and team work in the classroom (Group management and team work in education)

             25.8.2024 – 31.8.2024

             Palermo, Taliansko

             Mgr. Viera Kipikašová

            

          5.Stress and conflict management

             25. 08. 2024 - 31. 08. 2024

             Palermo, Taliansko

             Mgr. Zita Sedláková

           

    • Kontakty

      • Katolícka spojená škola sv. Mikuláša
      • 051/7465+klapka....................................... riaditeľ školy RNDr. Marcel Tkáč 801*** z.r.š. pre Gymnázium PhDr. Kopčáková Vlasta, PhD. a zrš. pre ZŠ RNDr. Melegová Bibiana 802*** riaditeľstvo CZUŠ 803*** zborovňa 804*** ekonomické odd. 805*** vedúca ŠJ 806*** vrátnica 807*** kabinet SJL+DEJ 808*** kabinet ZŠ 1.posch. 809*** kabinet ZŠ prízemie 800*** kabinet GEO 812*** kabinet CUJ 813*** sklad učebníc 814*** kabinet KNB 815*** kabinet BIO 816*** kabinet TSV 817*** školník 820*** zborovňa CZUŠ 821*** kabinet ŠKD 822*** knižnica 823*** Web školy: www.zsgmik.sk
      • Duklianska č.16, 080 01 Prešov skolasvm@zsgmik.sk, riaditel@zsgmik.sk Slovakia
      • IČO 17080151
      • DIČ 2021241035
      • 0918732441 - riaditeľ školy.......................... 0949289717 - zást. r.š. pre Gymnázium..... 0907399353 - zástupca r.š. pre ZŠ
  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje